E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
MEC TESİSAT
VESTEL

Naci Şahin, EUROVENT Derneği'nin Yeni Başkanı Seçildi

Naci Şahin, EUROVENT Derneği'nin Yeni Başkanı Seçildi

28 Mayıs 2018 Pazartesi / 17:16 | HABERLER
13 kez okundu

İSKİD 2013-2014 Yönetim Kurulu Başkanı ve Friterm Genel Müdürü Naci Şahin, Avrupa EUROVENT Derneği Başkanı seçildi.

25 Mayıs 2018’de Oslo'da yapılan EUROVENT Genel Kurulunda üyeler, Naci Şahin'i yeni başkanları olarak seçtiler. 1997 yılından beri üye olduğumuz EUROVENT Derneği’nde Şahin, 2011 yılında yönetim kuruluna seçilmiş ve son 1 yıldır EUROVENT Birinci başkan yardımcılığını yürütmekteydi.


Başkanlık görevini Naci Şahin’e devreden EUROVEN Eski Başkanı Alex Rasmussen, Şahin’i kutladı ve şöyle dedi: “Eurovent olarak çalışmalarımızı küresel düzeyde sürdürüyoruz. Çalışmalarımızda, endüstri iş birliğini, ticaret engellerini azaltmayı ve sınırlar arası dostluğu teşvik ediyoruz. EUROVENT’in yeni başkanı büyük bir endüstrinin lideri olmakla beraber aynı zamanda sözlerimizdeki ciddiyetimizi de sembolize ediyor. Üyelerimiz, son zamanlardaki korumacılık dalgasını desteklememekte; malların, insanların ve hizmet hareketlerinin mümkün olduğunca esnek ve açık tutulması anlayışını benimsemektedir. Naci Şahin, bu anlamda Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu'daki faaliyetlerimiz arasında önemli bir köprü görevi görecek.”


Naci Şahin, Başkanlığı devralmasını takiben yaptığı konuşmada, Eurovent’in etkinliğini ve bilinirliğini Avrupa ve Dünya’da daha da artırmaya odaklanacağız diyerek 2020 yılında EUROVENT Summit’in Türkiye’de yapılabileceğinin sinyallerini verdi.


Seçimin ardından yaptığı konuşmada Naci Şahin, Avrupa'nın lider HVACR sektör derneği başkanlığına seçilmem benim için büyük bir onur diyerek; şahsına, yaptığı çalışmaya ve Derneğimiz İSKİD’e, yıllar boyunca duyulan güvene teşekkür etti.


Şahin, konuşmasına şöyle devam etti: “EUROVENT, kuruluşundan itibaren 10 yılar boyunca Avrupa HVAC&R endüstrisini bir araya getirmiş; ticaret engellerini azaltmış; mevzuat ve standartların şekillenmesinde aktif rol oynamış; enerji verimliliği, ürün kalitesi, iç mekan hava kalitesi ve diğer pek çok konuyu daha ileri seviyeye taşımak için endüstrimizi motive etmiştir.


Eurovent ayrıca, Türkiye'de de geçerli olan EPBD ve Ecodesign mevzuatına geçişi desteklemiştir. Eurovent Sertifikasyon programları, endüstrimizde çıtanın daha yüksek seviyeye taşınmasına yol açmıştır.


Başkanlığım boyunca, benden önceki başkanlarımız Christian Herten ve Alex Rasmussen tarafından başlatılan gelişim projelerini devam ettirecek ve önemli bulduğum şu konulara odaklanacağım;
• Eurovent’in Avrupa HVAC&R endüstrisindeki etkinliğini AB Kurumları nezdinde artırmak.
• Eurovent’in Uluslar arası ilişkilerini yoğunlaştırmak ve geliştirmek.
• Türkiye ve Avrupa HVAC&R endüstrileri arasındaki ilişkileri artırmak ve geliştirmek.
• Eurovent üye tabanının Merkez ve Doğu Avrupa’da özellikle Güney Doğu Avrupa’da geliştirmek.
• Yukardaki amaca paralel olarak 2020 Eurovent Summit organizasyonunun Türkiye yada belirtilen alanlardan birinde örgütlenmesine destek sunmak .
• Eurovent için gerek Avrupa’da gerekse Dünya’da somut amaçları olan uzun dönemli bir vizyon geliştirmek.
• Belirtilen hedeflere ulaşmak için Eurovent’in mali altyapısını güçlendirmek.”


Naci Şahin ile EUROVENT, Türkiye'den ilk Başkanını Ağırlıyor
Avrupa'nın her yerinden Avrupa Birliği üyesi olan veya olmayan dernekleri ve üreticileri temsil eden EUROVENT Derneğine ilk kez bir Türk başkanlık edecek. Dernek, AB Mevzuatları ve standartları, enerji verimliliği, küresel ısınma ve çevre konularında Avrupalı üreticilerin gelişen teknoloji ve trendlere uyumluluğu konularında çalışmalar yürütüyor. İSKİD Üyesi olan üretici firma temsilcileri de bu konuların tartışıldığı gruplara katılıp, Türkiye görüşlerini ileterek AB Mevzuatlarının şekillenmesine katkı koyabiliyorlar.

2018-2019 Eurovent Yönetim Kurulu Üyeleri:
Başkan Naci Şahin (Genel Müdür, Friterm, İSKİD-Türkiye),
Birinci Başkan Yardımcısı Alex Rasmussen (Kıdemli Danışman, Systemair, Danimarka),
Luca Binaghi (Ticari Direktör, Sabiana, İtalya),
Karsten Fuchs (Director Market Segment VAC, ebm- papst, Almanya),
Mika Halttunen, Başkan, Halton Group, Finlandiya),
David Jacobs (VP ve Genel Müdür, Baltomore Aircoil International, Belçika),
Eric Jasikas (Pazarlama Direktörü, UTC Carrier, Fransa),
Henk Kranenberg (Kıdemli Müdür, Daikin , Hollanda),
Guillermo Rosenberg (Genel Müdür, Hitecsa, İspanya),
Robin Vollert (VP Satış ve Pazarlama, Swegon, İsveç).


 


İlginizi çekebilir...

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul Bu Sene de %50 Devlet Teşviği Kapsamında

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı '' Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haz...
12 Mart 2019 Salı / 13:25

Climate World Fuarı İSİB'in de Katılımı ile Açıldı

4-7 Mart tarihleri arasında düzenlenen Climate Word Fuarı, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, Rusya İklimlendirme Endüstrisi Derneği Başkanı Di...
7 Mart 2019 Perşembe / 13:14

Lennox Paket Klimalar, Form'un Tesislerinde Üretilecek

Türkiye'de iklimlendirmenin öncü firmalarından Form Şirketler Grubu, Amerika'nın en büyük klima üreticilerinden Lennox ile 36 yıldır devam ede...
6 Mart 2019 Çarşamba / 14:24

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.