E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

MCE-Mostra Convegno Expocomfort 2016: Sektörün En Önemlilerinin Geleceğimizle Birleşmesi

MCE-Mostra Convegno Expocomfort 2016: Sektörün En Önemlilerinin Geleceğimizle Birleşmesi

25 Ocak 2016 Pazartesi | GÜNCEL
404 kez okundu

Alanında en önemli etkinliklerinden biri olan, 40’ıncı MCE - Mostra Convegno Expocomfort Fuarı, İtalya’nın Milano şehrinde 15-18 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. Isıtma, iklimlendirme, soğutma, valf, yazılım, sıhhi tesisat teknolojisi, su arıtma ve yenilenebilir enerji ve bunlarla beraber ev ve bina otomasyonu sektöründe en önemli ulusal ve uluslararası oyuncular tarafından vitrine çıkarılan son teknolojiyi içeren sistemler ve çözümler bir kez daha MCE 2016’nın tartışmasız liderleri olarak üstünlüklerini sürdürecekler. Şimdiye kadar MCE sergi alanı kapasitesinin %90’dan fazlasını kapsayacak şekilde; %40’ı 53 ülkenden gelecek 1,600’ün üzerinde sergi katılımcısının kaydı yapıldı.

2014 yılındaki fuarın başarısıyla (871’i yabancı olmak üzere 2089’un üzerinde sergi katılımcısı firma, 36.311’inin 146 farklı ülkeden fuarı görmek için geldiği toplam 155,987 ticari ziyaretçi ile) desteklenen MCE, pazarda teknolojik olarak en ileri gitmiş ve yürürlükteki ekonomik senaryoda giderek artan stratejik önemdeki bir endüstri dilimi içindeki lider konumunu tekrar tekrar kanıtlamakta, yenilik yaratıcı ve entegre ürünlerin, sistemlerin, çözümlerin ve bunların yanında enerji verimliliğinden kaynaklanan ekonomik fayda ve iş bulma imkânlarının sürekli olarak genişlemesine imkân sağlamaktadır. 

 

MCE 2016’nın ardında yatan konsept fiili olarak elektrik ve ısı dünyasındaki sistemler ve çözümler,  akıllı yönetim sistemlerini uygulamak için bina kabuğu ve tesisat teknolojileri arasında kusursuz bir birleşme sağlamak, enerji kullanımını azaltmak, çevreyi korumak ve doğal kaynaklarımızı muhafaza etmektir.

 

Yukarıda listelenen konular bugün, Milano Politeknik Enerji ve Strateji Grubu tarafından MCE için sunulan ve yürütülen enerji verimliliği teknolojileri, “Konutlarda son-kullanım verimi” üzerine yapılan araştırmalardan ortaya çıkan, MCE 2016’nın güçlü ve en önemli öğelerinden bazılarıdır. Sonuçlar maksimum enerji verimliliğine odaklı çözümlerin; yani ısı pompaları, bina otomasyon sistemleri ve yoğuşmalı kazanların 12,8 milyar Euro’ya, mini rüzgâr türbinleri, PV (foto voltaikler), güneş enerjisi ve mikro kojenerasyon sistemleri ve bunların yanında bio-kütle kullanan kazanlar gibi yenilenebilir enerji çözümlerinin 4 milyar Euro’ya yükseleceğini göstermiştir. Bu süre içinde güneş enerjisi foto voltaikler (PV)+ ısı pompaları veya güneş enerjisi PV+ ısı pompası + güneş enerjisini depolama pilleri vb. entegre çözümler de 0,87 milyar Euro’ya ulaşacaktır. Tüm tahminler ülke genelinde üç yıllık ileri gelişmeleri göstermektedir. Bu önemli fırsatı takip etmedeki başarı; anlayış, uzmanlık ve araştırma arasında bir birlikteliği gerektirecektir.

 

İtalya Reed Fuarları Genel Direktörü Massimiliano Pierini fuar hakkında şu bilgileri verdi: “MCE 2016’ya kayıt yaptırmış olan sergi katılımcılarının sayıca yüksek olması, sırasıyla ANIMA[1] ve ANGAISA[2] dernekleri tarafından temsil edilen HVAC ve sıhhi tesisatlar ürünlerinde gerek imalat gerekse dağıtım dünyasında olumlu eğilimi göstermektedir. Bu kapsamda misyonumuz, arz ve talebin birbirine uyumunu daha iyi hale getirmek, ilişkileri oluşturmak ve yeni iş imkânları adına karşılıklı etkileşimle yaratılacak bir ağ meydana getirmek için benzeri olmayan bir etkinlik, sağlam bir platform organize etmektir. Fuar ister ziyaretçi ister katılımcı olsun müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermeye yardımcı olarak, bize ve içinde olduğumuz Reed Fuarcılık Grubu için son derece değerli bir araç sağlamakta, eğilimler ve değişikliklerle uyum içinde pazarın gelişmesinin önemli bir etmeni olmaktadır. MCE sergi katılımcılarıyla ziyaretçiler arasında her birinin ihtiyaçlarına cevap vermek için derinlemesine karşılıklı bir etkileşim için mükemmel bir ortamdır. MCE’nin içinde yer alan tüm tarafların beklentilerini karşılayacağına tam olarak inanıyorum.”

 

MCE 2016’nın konferans ve etkinlik programının ortak konusu özellikle NZEB –Teknolojiler, Araçlar ve Pazarlama Stratejileridir. Konferans takvimi boyunca ayrıntılı olarak incelenecek gündemin en sıcak konularından biri de, “İtalya’daki Konut ve Endüstri Tesisatları Pazarı Üzerindeki İlk Tahmin ve Periyodik Raporu”nun sunulması; bununla beraber ANGAISA, ASSISTAL[3], ASSOTERMICA[4] ve MCE - Mostra Convegno Expocomfort’un yeni enerji etiketi ve ekotasarım ölçümleri için özel ortak projesi olan “Termo Evolution-Isıl Evrim: Yeni Kurallar - Yeni Fırsatlar” olarak adlandırılan tanıtım turunun pazar değerlendirmesi olacak.

 

MCE fuarında, “Mostra Convegno Expocomfort 2016 Percorso Efficienza & Innovazione ve Oltre la Classe A”, yani MCE 2016, verimlilik ve yenilik yaratma rotası ve A sınıfının ötesi konularına tekrar dönülmüştür. İşletmelerin teknolojik mükemmeliyetlerini öne çıkartmayı amaçlayan, sinerji yaratan ve birbirini tamamlayan etkinlik, ilk olarak binanın tamamını kaplayan Salon 2’de bir araya gelecektir.

 

Bir kez daha ev ve bina otomasyonuna tahsis edilen bir sergi alanıyla beraber ANIE ve ANIE RINNOVABILI ticaret derneklerinin ortak katılımıyla organize edilen  “That’s Smart - İşte bu Akıllı” konferansı da MCE’de önemli bir nokta olacak. Fuardaki bir başka yenilik de MCEMASTER, tesisatçılara yönelik fiziksel ve on-line toplantı alanıdır.

 

İtalya’nın ana ticaret organizasyonları tarafından gerçekleştirilen girişimlerin listesi kaçırılmamalıdır.  ANGAISA İtalya Sıhhi Tesisat Cihazları Bayileri, HVAC, Zemin kaplaması, Seramik ve Banyo Armatürleri ve Malzemeleri Derneği CasANGAISA ve ANIMA, İtalya Mekanik, Mühendislik ve İlgili Endüstriler Derneği tarafından temsil edilecek ve bir kez daha kendilerine ayrılmış özel bir salonları olacaktır.

 

MCE - Mostra Convegno Expocomfort 2016’nın önemli olan özelliklerinden biri de ISO 20121, “Etkinliklerin Sürdürülebilir Yönetim Sistemleri” uluslararası standarda göre belgelenmiş ilk İtalyan fuarı olmasıdır. Bu hedeflerle paralel olarak, MCE 2016 tarafından geliştirilen bazı etkinlikler içinde tüm elektronik davetiyelerin on-line olarak e-posta ile gönderilmesi, kâğıt kullanmayarak çevreye yaptığı küçük bir jest olarak öne çıkmaktadır.

 

Mostra Convegno Expocomfort; iki yılda bir düzenlenen konut ve sanayi için ısıtma, iklimlendirme, soğutma, donanım, valflar, sıhhi tesisat teknolojisi, banyo, su arıtma, takımlar, yenilenebilir enerjiler ve hizmetlere tahsis edilmiş uluslararası bir fuardır. İtalya’nın ilk ticaret fuarı olarak 1960’da kurulan MCE, referans pazarlar arasındaki gelişmeyi takip etme kabiliyeti, teknik eğitim ve politika alışverişi ve görüşmeleri sayesinde sektöründe 50 yıldır lider konumdadır. Mostra Convegno Expocomfort güncel portföyü dünyanın 43 ülkesinde 500’den fazla etkinliği kapsayan 2014 yılında genel katılma rakamları 7 milyon katılımcıyı aşan dünyanın önde gelen fuar, ticaret şovları ve konferanslar düzenleyicisi Reed Exhibitions’un bir ticari markasıdır. Dünyada 41 şubesi olan Reed Exhibitions şirketi 43 endüstri dilimine hizmet vermektedir. Reed Exhibitions işletme sektöründe profesyonel bilgi ve iş akışı çözümleri lider sunucusu olan RELX Group plc grubunun bir parçasıdır.[1] ANIMA (Federation of Italian Associations of Mechanical and Engineering Industries) İtalya mekanik ve mühendislik endüstrileri derneği

[2] ANGASIA (National Association of Retailers of Bathroom fittings, Floor Heating, Coverings and Bathroom Furnishings) Ulusal Banyo sıhhi tesisat malzemeleri, Zeminden ısıtma, Zemin kaplamaları ve Banyo malzemeleri perakendecileri derneği

[3] ASSISTAL Ulusal Makine İmalatçıları ve Servisleri Derneği

[4] ASSOTERMICA Avrupa Isıtma Endüstrisi Derneği


 


İlginizi çekebilir...

Teskon 2019 İzmir'de Sektörü Buluşturuyor

14. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi, TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi yürütücülüğünde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'...
5 Nisan 2019 Cuma

Türkiye'nin Partner Olduğu MCE 2020'nin Çalışmaları Başladı

Milano'da 17-20 Mart 2020 tarihinde düzenlenecek olan ve yepyeni yenilikleriyle zenginleşen iklimlendirme sektörünün en önemli fuarlarından MCE - ...
14 Kasım 2018 Çarşamba

Chillventa 2018 Katılımcıları Fuardan Memnun Ayrıldılar

İklimlendirme sektörünün önemli fuar organizasyonlarından biri olan Uluslararası Soğutma, Klima, Havalandırma ve Isı Pompaları Fuarı Chillventa, Alman...
7 Kasım 2018 Çarşamba

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.