E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
NIBE TÜRKİYE
MİRA ISI
ALDAĞ
KARYER ISI DEĞİŞTİRİCİLERİ
ETNA
ECOSTAR
KONUK ISI
SUMAK POMPA

Maxx Royal Kemer, FORM Ürünleri ile İklimlendirmede Yüksek Verim ve Konfor Sağlıyor

Maxx Royal Kemer, FORM Ürünleri ile İklimlendirmede Yüksek Verim ve Konfor Sağlıyor

18 Aralık 2014 Perşembe / 09:04 | TEKNİK TANITIM
5 kez okundu

Toros dağlarının kıyısında çam ormanlarıyla kaplı birbirinden muhteşem iki ayrı koya ev sahipliği yapan Maxx Royal Kemer Resort’un  iklimlendirme ihtiyacı, Amerikan AHRI sertifikalı su soğutmalı vidalı Dunham-Bush marka soğutma grupları ve Açık Tip Aksiyel Fanlı DECSA Soğutma Kulesi ile sağlanıyor.

 

Dünyanın en iyi 10 resort’ünden biri olma hedefiyle yola çıkan ve 310 milyon dolara mal olan Antalya Kemer’deki tesiste ısıtma-soğutma sistemleri için toplam soğutma kapasitesi 8,920 kW olan 4 adet AHRI sertifikalı su soğutmalı vidalı Dunham-Bush marka soğutma grubu ve toplam 12,600 kW soğutma kapasitesine sahip 4 adet Açık Tip Aksiyel Fanlı DECSA Soğutma Kulesi kullanılıyor.

 

Üç ayrı koyu ve 800 metre sahil şeridiyle yeşilin her tonuna sahip 200 dönümlük bir alan üzerinde yer alan Maxx Royal Kemer, altı ayrı tipte 74 villa, 84 aile rezidans odası ve minimum büyüklüğü 105 metrekare olan süitlerle birlikte toplam 285 suit odaya sahip. Genel alanlar ile odalarda uygulanan teknoloji ise dünyadaki emsallerinin çok üstünde bir hizmet sunuyor. 

 

DUNHAM BUSH: Isıtma ve Soğutmada Oteller İçin Yüksek Verimli ve Uzun Ömürlü Çözüm

 

Oteller gibi büyük yapılarda merkezi iklimlendirme sistemi seçilirken enerjinin en etkin ve verimli kullanıldığı sistemlerin seçilmesi gerekiyor. Bu nedenle Oteller de iklimlendirme için tercih edilen Dunham-Bush ürünleriyle ısı pompası, ısı geri kazanım, deniz suyu ile çalışabilme gibi çok değişik uygulama imkanlarına sahip, yüksek verimli soğutma imkanı sağlanır.

 

Dunham-Bush Su Soğutmalı Vidalı Soğutma Grupları, dik tip vidalı kompresör teknolojisiyle yüksek performans sağlayacak şekilde dizayn edilir. Dik vidalı kompresör teknolojisinin sağladığı düzenli gaz akışı  ve dengeli bir Tork üretimiyle,  cihazda tamamı ile titreşimsiz bir çalışma sağlanır. Çoklu kompresör teknolojisi ile hem kapasitede yedekleme hem de kısmi yüklerde yüksek verime ulaşılır.

 

Dunham-Bush, hava ve su soğutmalı soğutma gruplarının imalatı konusunda, en güvenilir denetleme kuruluşlarından biri olan Amerikan AHRI (The Air-Conditioning, Heating and Refrigeration Institute) Performans Sertifikalama kuruluşundan “3 yıl boyunca tüm testlerinde %100 performans gösterme” sertifikası almıştır. Bu, AHRI tarafından test edilen ünitelerin, katalog değerleri ile aynen uyumlu olduğu ve beyan ettiği kapasitelerin güvenilirliğinin, 3 yıl boyunca sürekli olarak teyit edildiği anlamına gelmektedir.

 

 

Genel Özellikler

 

• Vidalı kompresörler ile 3,000 kW kapasiteye kadar tek grup imkanı

• Santrifüj gruplar ile 14.000 kW kapasiteye kadar tek grup imkanı

• Tam ve kısmi yüklerde (IPLV) çok daha yüksek verimlilik

• Geliştirilmiş yağ yönetim mantığı

• Yatay tip kompresörlere göre %20 daha uzun çalışma ömrü

• Yeni teknoloji Vision 2020i kontrol paneli, elektronik expansion valve

• Kısmi yüklerde yüksek verimlilik için evaporatör yüzeyinin maksimum kullanımı

• Isı geri kazanım, ısı pompası, buz depolama sistemleri opsiyonları

 

DECSA Açık Tip Soğutma Kulesi’nde bulunan aksiyel fanların çok düşük güç tüketimleri ve geniş kapasite aralığı sayesinde işletmeler ilk yatırım maliyetlerinde çok kısa sürede geri dönüşüm alabiliyor. Cihazın kolay çalışma ve bakım özelliği de işletmelere kullanımda kolaylık sağlıyor.

 

Tüm tasarımı Türk mimarlar tarafından yapılan ve doğayla uyumlu bir mimariye sahip olan Maxx Royal Kemer, konuklarına FORM merkezi iklimlendirme ürünleriyle ısıtma-soğutma da yüksek konfor şartları sağlarken, Toros Dağları’nın eteklerinde ultra lüks bir tatil imkanı sunuyor.

 


 


İlginizi çekebilir...

Soğutma Sistemlerinde Kompresör Arızaları

'Soğutma sistemlerinde' meydana gelen bir kompresör arızasında kompresör değiştirilmeden veya tamir etmeden önce arızanın ne sebeple meydana g...
5 Haziran 2018 Salı / 13:37

Modüler Su Depoları Sektöründe Yeni Bir Bakış Açısı

Kayra modüler su depoları ve ısı sistemleri sektörde deneyimli uzman yönetim kadrosu ile 2017 yılında ticari yaşamına başlamıştır....
8 Şubat 2018 Perşembe / 10:21

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 17.12.2018 / 14:48:41