E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

ISH 2017 İÇİN BEKLENEN GÜN GELDİ

ISH 2017 İÇİN BEKLENEN GÜN GELDİ

8 Mart 2017 Çarşamba / 09:40 | GÜNCEL
11 kez okundu

Uluslararası ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme, enerji teknolojisi, yenilenebilir enerji, bina ve banyo sektörlerinde ürün yeniliklerinin sergilenebildiği önemli fuarların başında gelen ISH Fuarı için beklenen gün geldi. Türkiye’nin partner üye olarak yer aldığı ISH 2017 Fuarı’nda ülkemizden çok sayıda firma ürünlerini sergiliyor, ikili iş görüşmeleri gerçekleştiriyor.


ISH 2017 Türk katılımcılara global anlamda görünürlük avantajı sağlıyor. Türkiye bu vesile ile bütün dünyaya açılıyor. Katılımcılar ISH 2017’de tüm sektöre yeteneklerini sunma ve uluslararası bayiler, satın alıcılar ve multiplikatörlerle yeni bağlar kurma fırsatı yakalıyor. Fuar, katılımcıların ürün yeniliklerinin yanı sıra sektördeki tüm güncel gelişmelerle ilgili olarak kapsamlı ve çeşitli bir program ortaya koyuyor. En iyi uygulama örnekleri ile özel oturumlar, özel sergiler, açık oturumlar, yarışmalar ve rehberli turlar ile bilgi almak, sorunları değerlendirmek ve yeni bağlantılar kurmak için ziyaretçilere fırsatlar sunuyor.


ISH 2017’de, partner ülke Türkiye ortak stand alanı Galleria 0’da yer alırken, Turkish Seramics Tanıtım stand alanı 4.1 Foy 19, (İSİB) İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Lounge alanı 11.1 H03’de yer alıyor. Bu sayfalarımızda ISH’a ülkemizden katılan firmaların salon, stand numaralarını, hangi organizasyonların fuar alanının neresinde olduğunu gösteren 3 boyutlu krokiyi bulabileceksiniz.

Ayrıca ISH Fuarı’nın, bu yıl önceki yıllara göre içereceği yenilikleri özetlemek gerekirse;
Pop up my bathroom:


Trend Forum'da Alman Sanitasyon Endüstrisi Derneği (Vereinigung Deutsche Sanitärwirtschaft - VDS) tarafından organize edilen 'Pop Up My Bathroom' bölümü, banyolar ile ilgili bireysel planlamalar için çeşitli modeller üzerine çalışmalar yapıyor.

We for you ( Sizin için Biz ):
ZVSHK, "Wir für Euch" ("Sizin için biz") sloganıyla, Almanya'daki sıhhi tesisat, ısıtma ve iklimlendirme işlerinde dernek üyelerine yönelik özel portföyünü sunuyor.

Design Plus Yarışması:
Fuara katılım yapan firmaların standları ile ilgili birden fazla konu ele alınarak bir yarışma düzenleniyor ve en iyi, kullanışlı ve efektif standlar belirlenip ve ödüllendiriliyor.

Bathroom 4.0:
Offenbach am Main'deki Sanat ve Tasarım Üniversitesi (Hochschule für Gestaltung) ile birlikte, Alman Sanitasyon, Isıtma ve Havalandırma Birliği (Zentralverband Sanitär, Heizung, Klima - ZVSHK), 'Banyo 4.0' projesini, sıhhi tesisat, ısıtma ve iklimlendirme sektöründeki dijitalleşmenin ışığı adı altında katılımcı ve ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.


‘Banyo Tecrübelerini’ ve ‘Tesisat Teknolojileri Dünyası’nı içeren ISH su bölümü: Salon 2, 3, 4, 5, 6 ve Forum’da yer almakta. Bu bölümün 2017 sloganları ‘İnsanlar için Banyolar’ ve ‘İnsanlar için Teknoloji’. Bu başlıklar altında; sağlık, zindelik, konfor ve kolaylık anlamında çok farklı konuya ve de aynı zamanda kaynakların korunması ve içme suyu hijyeni ile ilgili konulara değinilmekte. Bu alanda fuar katılımcı firmaları tasarım anlamında en son trendleri ve modern gerekliliklere adapte edilmiş sürdürülebilir teknolojileri temsil eden, banyolara yönelik sürdürülebilir, tasarım-odaklı çözümlerini sunmaktalar. Banyo ortamlarına yönelik dünyanın en büyük showroom’unda ürünlerini sergileyen lider markalar arasında Alape, Antonio Lupi, Bette, Burgbad, Dornbracht, Duravit, Emco Bad, Falper, Fantini, Gessi, Grohe, Hansa, Hansgrohe, Hoesch, Hüppe, Ideal Standard, Kaldewei, Keramag, Kermi, Keuco, Kludi, KWC, Laufen, Franke, Roca, Schell, Teuco, Toto, Villeroy & Boch, Vitra ve Zucchetti/KOS bulunmakta.

Dünya tesisat teknolojisinin bir parçası olarak markalarını ve ürünlerini sunan firmalar arasında ise Akatherm, BWT, Fränkische Rohrwerke, Geberit, Georg Fischer, Grünbeck, Ivar, Judo, Rehau, Rems, Rothenberger, Roth Werke, Seppelfricke, Uponor, Viega, Wavin, Wieland-Werke ve Adolf Würth bulunmakta.

Bina hizmetleri ve enerji mühendisliği ile birlikte yenilenebilir enerji çözümleri; iklimlendirme, dondurma ve havalandırma teknolojilerini kapsayan ISH Enerji Salon 8, 9, 10, 11 ve Galerya bölümünde düzenlenmekte. Burada her şey binalarda enerji verimliliği, konfor ve kolaylık ile ilgili. Geleceğin verimli teknolojileri ve akıllı bina hizmetleri teknolojileri alanındaki en önemli trendler burada sunulmakta. Burada ayrıca temel olarak, ısıtma gereklilikleri ve yenilenebilir elektrik sağlama arasında bir denge elde edilmesi konusuna da vurgu yapılmakta. Bunun yanında vurgulanan konular arasında dijital ısıtma ve onla ilgili olarak bilgi teknolojilerinin artan şekilde yenilikçi ısıtma teknolojilerinde kullanımı konuları bulunmakta ve bütün bunlar fuarda ‘Geleceği olan bir Enerji devrimi – Çözümler bizde’ başlığı altında ziyaretçilere sunulmakta. Bu, ziyaretçilerin bina hizmetleri ve sistemleri teknolojisi alanındaki bütün farlı yenilikçi çözümleri yakından tanımasına yardımcı olmakta.

Dünyanın, verimli ısıtma teknolojileri ve yenilenebilir enerji alanındaki önde gelen üreticileri arasında Ariston, Bosch Thermotechnik, Brötje, Daikin Europe, De Dietrich Thermique, Elco, Fröling, Glen Dimplex, Grundfos, Kermi, KSB, La Nordica, MCZ, Mitsubishi Electric, Nibe, Oranier, Palazzetti, Rettig, Riello, Robert
Bosch, Rotex, Reflex Winkelmann, Schiedel, Spartherm, Stiebel Eltron, Vaillant, Viessmann, Weishaupt, Wilo, Wodtke, Wolf ve Zehnder bulunmakta.

Ev ve bina otomasyonu enerji yönetimi; izleme, kontrol ve düzenleme teknolojileri ve de aynı zamanda ısıtma teknolojisi fitingleri alanında faaliyet gösteren diğer lider firmalar ise geniş ürün yelpazelerini Salon 10.1, 10.2 ve 10.3’te sergiliyor olacaklar. Bu firmalar arasında Afriso-Euro Index, Beckhoff Automation, Belimo Automation, Caleffi, Giacomini, Honeywell, IMI Hydronic Engineering, Johnson Controls, Kieback&Peter, Oventrop, Sauter-Cumulus, Siemens, S.I.T., Testo ve Wago Kontakttechnik bulunmakta.

İklimlendirme, dondurma ve havalandırma mühendisliği sektörleri ise ISH’de ‘Aircontec’ başlığı altında temsil edilmekte. Bu alanda vurgulanan ürünler arasında ise evler için modern havalandırma sistemleri bulunmakta ve bununla bağlantılı olarak konutlarda enerji verimliliği ve konfor, ve de yeni binalarda ve yenilenen binalarda merkezi ve dağıtılmış çözümler vurgulanmakta. Bu alanda vurgulanan diğer bir önemli konu ise çevre-dostu iklimlendirme ve havalandırma teknolojileri konusu. Burada temsil edilen markalar arasında AL-KO Therm, Cabero Wärmetauscher, Clivet, DencoHappel, ebm-papst, Güntner, Helios Ventilatoren, Maico Elektroapparate-Fabrik, Menerga, Remko, Swegon Germany, Systemair, Rütgers, Trox, Vortice, Wolf ve Ziehl-Abegg bulunmakta.


 


İlginizi çekebilir...

Teskon 2019 İzmir'de Sektörü Buluşturuyor

14. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi, TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi yürütücülüğünde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'...
5 Nisan 2019 Cuma / 13:47

Türkiye'nin Partner Olduğu MCE 2020'nin Çalışmaları Başladı

Milano'da 17-20 Mart 2020 tarihinde düzenlenecek olan ve yepyeni yenilikleriyle zenginleşen iklimlendirme sektörünün en önemli fuarlarından MCE - ...
14 Kasım 2018 Çarşamba / 10:55

Chillventa 2018 Katılımcıları Fuardan Memnun Ayrıldılar

İklimlendirme sektörünün önemli fuar organizasyonlarından biri olan Uluslararası Soğutma, Klima, Havalandırma ve Isı Pompaları Fuarı Chillventa, Alman...
7 Kasım 2018 Çarşamba / 14:18

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.