E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği Genel Kurulu Yapıldı

Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği Genel Kurulu Yapıldı

26 Aralık 2014 Cuma / 13:25 | HABERLER
48 kez okundu

“Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği “ Olağan Genel Kurul Toplantısı, 20 Aralık 2014 Cumartesi Günü Saat 10.00'da dernek genel merkezinde yapılmıştır.

Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği, bundan sonraki hedeflerini gerçekleştirebilmek için yönetimini ve yapısını güçlendirmiş, ülkemizin Enerji Verimliliği sektöründeki önemli temsilcileri dernek yönetiminde yer almıştır.

Genel kurul sonrasında EYODER Yönetim Kurulu belirlenmiş, ardından gerçekleştirilen ilk toplantıda, Yönetim Kurulu Üyelerinin arasındaki görev dağılımı aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

1

Ali Naci Işıklı

Başkan

İşletme Müdür Yardımcısı - Enerji Yöneticisi

TC Merkez Bankası

2

Arzu Gürkan

Başkan Yardımcısı

Genel Müdür Yardımcısı

Enve Enerji Mühendislik Proje Müşavirlik Taah. Tic. A.Ş

3

Cihan Karamık

Başkan Yardımcısı

Kamu ve Stratejik İlişkiler Direktörü

Schneider Elektrik

4

Mustafa Güngör

Başkan Yardımcısı

Genel Müdür

ECA EMAR  Satış Sonrası Müşteri Hizmetleri San. Tic. A.Ş.

5

Ümit Erturhan

Yazman Üye

Genel Müdür Yardımcısı

Promet İnşaat Proje Kontrol ve Enformasyon Teknolojileri A.Ş.

6

Neşe Güneş

Sayman Üye

Firma Sahibi

STANDART BM TRADA Belgelendirme

7

Mehmet Ali Erhan Güllüoğlu

Üye

Şirket Ortağı

Eskon Enerji Verimliliği Danışmanlığı Periyodik Kontrol ve Mühendislik Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.

8

Osman Kipoğlu

Üye

Genel Müdür

ENERVİS Enerji Servis San.Tic. A.Ş.

9

Ali Derindağ

Üye

Şirket Sahibi

Etik Enerji Verimliliği Danışmanlık Eğitim Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.

 

Enerji Yönetimi Derneği (EYODER), kurulduğu 2010 yılından bu yana Enerji Verimliliği sektörünün sağlıklı olarak gelişmesi için çalışan bir sivil toplum örgütüdür.

Enerji verimliliğinin “yeni ve yerli bir enerji kaynağı” olduğu ilkesinden hareketle gerek toplumsal düzeyde gerekse devlet kurumları ile verimlilik düzeyinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapmak, verimlilik politika ve stratejilerin hazırlanmasına katkı vermek, verimlilik ve temiz üretimle ilgili alanlarda etkinlik gösteren kişi, kurum ve kuruluşlar arasında uluslararası ve yurt içi ağ oluşturmak derneğin hedefleri arasındadır.

Enerji Verimliliği ve Yönetimi Yönetimi Derneği (EYODER), sektörün gerçek gücünü ortaya koyabilmek ve güç birliğini sağlamak amacıyla, enerjinin yönetilmesinin zorunlu olduğuna inanan ve sektörde yer alan tüm gerçek ve tüzel kişiler ile de yakın temaslarda bulunmakta ve çalışmalarına destek vermektedir.

17 kurumsal üyenin yanı sıra 60 tüzel üyeyi profilinde bulunduran EYODER, önümüzdeki dönemde kurumsal üye sayısını arttırarak sektörün tüm paydaşlarını aynı çatı altında toplamayı hedeflemiştir. EYODER Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketlerinin temsil edildiği Türkiye’deki tek yapılanmadır. 2012-2014 arasında hem yapısal hem sektörel anlamda işbirliklerini güçlendiren EYODER bu sürede sektöre maksimum faydanın sağlanmasını amaçlamış ve birçok ulusal ve uluslararası organizasyonla işbirliği yapma fırsatı da bulmuştur. Sürdürülebilir başarı için STK’ların insan kaynağı yapısının güçlenmesi ve zaman içinde yönetimde başarılı, güçlü profesyonel kadroların da aktif olması gereğini savunan EYODER, son iki dönemde ulusal ve uluslararası eğitimlere üyelerinin katılımını sağlayarak EYODER’i geleceğe taşıyacak organizasyon yapısının oluşturulmasını hedeflemiştir. EYODER önümüzdeki dönemde ekonomi, bankacılık-finans, haksız rekabet, iklim değişikliği, hukuk, sigorta, inovasyon, kalite gibi konuları ele alarak ulusal ve uluslararası organizasyonlarda yer alacaktır.

 


 


İlginizi çekebilir...

15. Ulusal İKS Eğitmenleri Konferansı, İklimlendirme Başlığıyla Düzenlendi

ISKAV tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen Eğitimci Atölye Çalışması, yeni adıyla Ulusal İKS Eğitmenleri Konferansı, 'İklimlendirme' ...
16 Temmuz 2019 Salı / 11:48

FORM'dan Japonya Çıkarması

Form Şirketler Grubu, bu yıl iş ortaklığı gerçekleştirdiği Japon Mitsubishi Heavy Industries'i Tokyo'daki yeni merkez binasında ziyaret etti....
8 Temmuz 2019 Pazartesi / 09:12

İklimlendirme İhracatında Artış Mayıs Ayında da Sürdü

İklimlendirme sanayi ihracatı mayıs ayında yüzde 16,7 artışla 473 milyon dolara ulaştı. Böylelikle yılın 5 aylık ihracat geliri de 2 milyar 203 milyon...
3 Temmuz 2019 Çarşamba / 09:58

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.