E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
NIBE TÜRKİYE
ALDAĞ
FETAŞ
KSB
SAVEN TEKNİK
PİTSAN
NİBA SU SOĞUTMA KULELERİ
DAMLASU SOĞUTMA KULELERİ

EMAS A.Ş. Pazarlama Müdürü Atakan Unan: 'Elde Ettiğimiz Kazancı Tekrar Yatırıma Dönüştürüyoruz'

EMAS A.Ş. Pazarlama Müdürü Atakan Unan: 'Elde Ettiğimiz Kazancı Tekrar Yatırıma Dönüştürüyoruz'

11 Ekim 2017 Çarşamba / 09:47 | SÖYLEŞİ

Elginkan Topluluğu şirketleri arasında yer alan Emas Makina Sanayi A.Ş., 30 yılı aşkın süredir E.C.A. markası ile ısıtma sistemleri sektörünün en güçlü markalarından biri olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl soğutma sektörüne de geniş bir ürün gamıyla giriş yapan Emas A.Ş., yeni yatırımlarına da devam ediyor. “Elde ettiğimiz kazancı tekrar yatırıma dönüştürüyoruz”  diyen Emas A.Ş. Pazarlama Müdürü Atakan Unan şirketlerinin önümüzdeki dönem hedeflerini dergimizle paylaştı.

 

KENDİNİZ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?

2000 yılında Emas Makina Sanayi A.Ş.’de İstanbul Bölge Satış Mühendisi olarak göreve başladım. Sonrasında Satış Şefi olarak 2011 yılına kadar satış tarafında yer aldım. 2011 yılından itibaren ürün yönetimi, teknik destek ve eğitim, reklam ve halkla ilişkiler, toplu işlerin yürütüldüğü satış geliştirme ve CRM konularının yönetildiği Pazarlama Müdürlüğü’nde Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktayım.

EMAS’I KISACA ANLATIR MISINIZ?

Elginkan Topluluğu şirketleri arasında yer alan Emas Makina Sanayi A.Ş., 1985 yılında Pendik-Şeyhliköy Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. E.C.A. markası ile döküm katı yakıt sobası üretimine başlayan Emas, 2004 yılından itibaren kombi ve diğer ısı grubu ürünlerinin üretimini yapmaktadır. 2008 yılında üretim kapasitesinin artması nedeni ile üretim, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan tesislere taşındı.

Emas A.Ş. bugün Manisa tesislerinde ürettiği kombi çeşitleri ve hermetik şofbenin yanı sıra, topluluk içi ve topluluk dışı üretilen ısıtma ve bireysel/ticari soğutma çözümleri cihazlarının da satış ve pazarlamasını yapmaktadır. Bunlar başta panel, alüminyum ve pik döküm radyatör olmak üzere; termostatik radyatör valfi, su ve gaz valfleri, havlupan, yoğuşmalı yüksek kapasiteli duvar tipi kombi/kazanlar ile duvar, kaset, salon tipi klimalar ve VRF’dir.

 

EMAS’IN SON YATIRIMLARINDAN VE ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM HEDEFLERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Sürdürülebilir büyüme için kapasite, fabrika ve ürün çeşitliliğine yatırım yapıyoruz. İnşaat sektöründeki hızlı büyüme, iklimlendirme sektörüne de olumlu yansıyor. Biz yıllara dayanan birikim ve deneyimlerimizden güç alarak yatırımlarımızı Uzakdoğu ve Avrupa’da da genişlettik. AB ülkeleri, Rusya, Türki Cumhuriyetler (Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Gürcistan), İran ve Çin ihracatta hedef ülkelerimizdir. Kombi mamulümüz ana ihracat ürünümüzdür. Ayrıca termosifon ve kat kalorifer kazanı ürünlerinde açılım sağlayacağız.

Bizim en önemli kurallarımızdan biri sağlıklı büyümek. Ülkemizin kalkınmasına yön verecek sektörleri tespit ederek faaliyetlerimizi buna göre yönlendiriyoruz. Elde ettiğimiz kazancı tekrar yatırıma dönüştürüyoruz.

2018 yılında devreye girecek olan ErP yönetmeliğiyle birlikte yoğuşmasız cihazların satışı sona erecek. E.C.A. markası olarak yönetmeliğe uygun, üstün teknolojili, çevreye duyarlı, kullanıcı dostu ürünlerimizle önümüzdeki dönemde de markamızın başarılarını sürdüreceğine inanıyoruz.

 

ErP yönetmeliğiyle birlikte yoğuşmasız cihazların satışı sona erecek. E.C.A. markası olarak yönetmeliğe uygun, üstün teknolojili, çevreye duyarlı, kullanıcı dostu ürünlerimizle önümüzdeki dönemde de başarılarımızı sürdüreceğiz”.

 

AR-GE ÇALIŞMALARINIZ İLE İLGİLİ GELİŞMELER NELERDİR VE BU DOĞRULTUDA GELİŞTİRDİĞİNİZ SON TEKNOLOJİLERİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Ar-Ge olarak insan gücüne ve tecrübesine büyük önem veriyoruz. Yatırımlarımız hep bu doğrultuda. Mevcut Ar-Ge kapasitemizi 2 katına çıkartmak için çalışmalar yapıyoruz.

Sürekli geliştirdiğimiz Ar-Ge birimimizde, inovasyon faaliyetleri ile yeni nesil teknolojilerin araştırılması, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi yoluyla, müşterilerimize yenilikçi çözümler bulmak için çalışıyoruz. Tam yoğuşmalı kombi ürünlerinin yanı sıra geçtiğimiz yıl soğutma sektörüne de geniş bir ürün gamıyla giriş yaptık. Klima pazarı yer almadığımız bir pazardı. E.C.A. olarak artık; duvar, kaset, salon tipi ve VRF olmak üzere soğutma ürünlerinde de tüketici ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Bu yıl yeni yoğuşmalı kombimiz olan Proteus Premix’i piyasaya sürmenin heyecanını yaşıyoruz. Oldukça küçük boyutlarıyla yerden tasarruf sağlayan Proteus Premix kombi; E.C.A. Akıllı Oda Termostatı aracılığıyla, tüketicilere evin sıcaklığını izleyebilme,  kombinin ne zaman ve ne kadar çalıştığını öğrenebilme imkanı sunuyor. Sessiz çalışma özelliğine sahip Proteus Premix kombi, zarif görünümü ve ergonomik tasarımlı kumanda paneli ile kullanıcı dostu bir ürün olarak öne çıkıyor. Cep telefonundan kumanda edilebildiği gibi tüketici tercihlerine göre ECO ve COMFORT modları ile istendiğinde daha tasarruflu ve konforlu bir hizmet sunuyor. Enerji yönetmeliğine uygun olarak üretilen Proteus Premix kombi, üstün teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Kullanım suyunda feed forward ve türbin sistemi ile sabit sıcaklıkta su alma imkanı, paslanmaz çelik brülör ile yüksek yanma verimi, düşük atık gaz emisyonu ve 3 kademeli sirkülasyon pompası ile daha az enerji tüketimi sağlayan özellikleriyle Proteus Premix farklılığını ön plana çıkarıyor.


Tam yoğuşmalı kombi ürünlerinin yanı sıra geçtiğimiz yıl soğutma sektörüne de geniş bir ürün gamıyla giriş yaptık. Klima pazarı yer almadığımız bir pazardı. E.C.A. olarak artık; duvar, kaset, salon tipi ve VRF olmak üzere soğutma ürünlerinde de tüketici ihtiyaçlarını karşılıyoruz”

 

SON OLARAK EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR?

Ürünlerimizi dünya kalite ve standartlarında üreterek, kullanım kolaylığı sağlayarak, servis hizmeti olanakları ile müşteri, bayi ve servis ilişkilerimizde devamlılığı ve tatmini sağlayarak, kamuoyunda sahip olduğumuz imajı korumak ve geliştirmek için, yıllarca beraber olmak ilkemiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 


 


İlginizi çekebilir...

Danfoss İş Geliştirme ve İran, Azerbaycan Satış Müdürü Murat Erdoğan: 'Enerjide Alternatif Çözüm: Bölgesel Isıtma'

Bölgesel ısıtma sistemleri üzerine sohbet gerçekleştirdiğimiz Danfoss İş Geliştirme ve İran, Azerbaycan Satış Müdürü Murat Erdoğan ülkemizin bu konuda...
4 Ekim 2018 Perşembe / 09:30

Erdoğan Teknik Genel Müdürü Niyazi Erdoğan: "Müşteri Odaklı İş Yapış Tarzımızla Mas Daf ile Uyum İçindeyiz"

Mas Daf iş ortaklarından Erdoğan Teknik; keşif, teklif, satış hizmetleri sunan ve hidrofor, pompa gruplarının yanında uzmanlığına; kazan, kalorimetre,...
10 Eylül 2018 Pazartesi / 13:26

EMAS Makina Pazarlama Müdürü Atakan Unan: 'Ar-Ge'ye Ayırdığımız Payı %10 Mertebelerine Yükseltmeyi Hedefliyoruz'

Emas Makina Sanayi A.Ş., 30 yılı aşkın süredir E.C.A. markası ile ısıtma sistemleri sektörünün en güçlü markalarından biri olarak faaliyetlerini sürdü...
3 Temmuz 2018 Salı / 13:46