E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ENEKO
AKNUR ENDÜSTRİ MALZEMELERİ
ALDAĞ
DKM İNŞAAT
OCC MÜHENDİSLİK
SAY PLASTİK
NIBE TÜRKİYE

ELCO ÜRÜN KALİTESİNİN YANINDA KALİTELİ SERVİS HİZMETİNE ODAKLANDI

ELCO ÜRÜN KALİTESİNİN YANINDA  KALİTELİ SERVİS HİZMETİNE ODAKLANDI

6 Temmuz 2017 Perşembe / 13:43 | SÖYLEŞİ193 kez okundu

Ticari ve kentsel uygulamalarda, garantili ısıtma çözümleri ile Avrupa’nın önemli markalarından olan Elco, Ariston Thermo Group bünyesinde Türkiye pazarına girdi. “Elco ürünlerinin kalitesinin yanında, kaliteli servis hizmeti vermeye odaklanmış bir marka” diyen Elco’nun Satış Sonrası Hizmetler Müdürü M. Serdar Öksüz şirketlerinin Türkiye yapılanmasını dergimize anlatarak, Elco’nun hedefleri hakkında bilgiler verdi.

 

Elco’yu bize tanıtır mısınız?

Ariston Thermo grubunun bir markası olan Elco, 1928 yılında İsviçre’de kurulmuştur.  Daha sonrasında merkezini Almanya’ya taşımış,  hem domestik hem ticari ısıtma çözümleri alanlarında üst segment ürünler ile Avrupa’nın lider markası olmuştur.

Elco ne zamandır Türkiye pazarında faaliyet gösteriyor? Elco Türkiye yapılanması hakkında bilgi verir misiniz?

Elco Türkiye’deki faaliyetlerine başlayalı yaklaşık 1 yıl oldu. Elco’nun özellikle yüksek kalite ve verime sahip brülörleri uzun yıllardır Türkiye’deki bazı tedarikçiler tarafından kullanılıyordu. Elco bir ürün tedarikçisi değil; bir sistem çözümü tedarikçisi. Elco‘nun tüm dünyada aynı işleyişi var. Dolayısı ile biz de Türkiye’deki yapılanmamızı proje çözümü konusunda tecrübeli makina mühendisi arkadaşlarımızdan bir profesyonel satış ve satış sonrası ekibi oluşturarak kurduk. Bir binanın projesinin tasarlanması aşamasından başlayarak, cihazlarımızın devreye alınıp tüketiciye teslim aşamasına kadar bu arkadaşlarımız iş ortaklarımıza hizmet veriyorlar.

 

Ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz? 

Elco, konutlardan, ticari binalara ve endüstriyel projelere kadar geniş bir pazarın ısıtma ve sıcak su ihtiyacını karşılamak için sıvı, gaz ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanabilen ürünler üretmektedir. Bunlar; kombi, boyler, duvar tipi yoğuşmalı kazan, yer tipi yoğuşmalı kazan, güneş kollektörleri, ısı pompaları ve binanın hem elektrik hem ısıtma ihtiyacını karşılayabilen kojenerasyon ürünleridir.

Şu an için Türkiye pazarına duvar tipi kazan ve yoğuşmalı kazanlar ile giriş yaptık. Her iki ürün grubunda da iddialı olduğumuz konular var. Öncelikle tüm ürünlerimiz paslanmaz çelik ve premix yoğuşma teknolojisine sahiptir.

Duvar tipi yoğuşmalı kazanlarda 65kW, 105 kW ve 130 kW‘lık 3 farklı kapasitede modellerimiz bulunmakta. %113,9 verimlilik ile pazarda lider durumdayız. Bir ısıtma sisteminde kazandan sonra en çok mali yüke sahip olan ürünler primer devre pompası, kaskad kontrol paneli ve baca klapesidir. Elco’da frekans konvertörlü primer devre pompası, 8 kazanlı kaskad sistemi yönetebilen kontrol paneli ve baca klapesi cihazın içine entegredir. Bu hem mali açıdan tasarruf sağlarken hem de montaj kolaylığı sağlamaktadır.

Yer tipi yoğuşmalı kazan grubunda 150 kW’dan 1.900 kW’a kadar 23 farklı kapasitede paslanmaz çelik eşanjörlü ve premix yoğuşmalı kazanlarımız  bulunmaktadır. Tüm kazanlarımız 8 bar çalışma basıncına sahiptir.  Bu ürün grubumuzda kazanın boyutları ve ağırlığı konusunda çok iddialıyız. Kazan ölçülerimiz oldukça kompakttır. 250 kW kapasiteli yer tipi yoğuşmalı kazanımızın eni sadece 46 cm’dir.

Bu ürünler oldukça modüler ve demontajı ve montajı konusunda ekstra avantajlara sahiptir. Bu özellikleri satış sonrasında verilen servis hizmetinde de avantaj sağlıyor. Cihaz dizaynları sayesinde servis kolaylığı mevcuttur.

  

Servis teşkilatınız, ve satış sonrası teknik hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Elco’nun  Avrupa’da 80 yılı aşkın bir süredir  sistem çözümleri üretme kültürü var. Bu bakış açısıyla bizim satış sonrası hizmetler yaklaşımımız ürünlerin devreye alınmasından sonraki zaman dilimi ile veya sadece arıza yaptığı dönemlerle sınırlı değil. Bizim müşteri ile ortak yolculuğumuz sistemlerin tasarlanma aşamasından başlıyor. Bu aşamada ürünlerin montajını yapıldığı sistemlerle birlikte maksimum verimli, doğa dostu ve yüksek konforu garanti altına alacak şekilde hesaplamalar yapılıyor. Ürünlerin montajı aşamasında tecrübeleri ile arkadaşlarımız sahada müşterilerimize destek veriyor, sorunsuz bir devreye alım için tüm hazırlıklar tamamlanmış oluyor.

 

“ELCO tüm Avrupa’da kendi bünyesinde bulunan 800’den fazla servis mühendisiyle satış sonrası hizmetlerini sunuyor. Biz bu yapıyı biraz daha Türkiye şartlarına uyarladık. Müşterinin hemen yanı başında yer alacak profesyonel servis ağımıza merkezden özel ekiplerle destek vereceğiz”

Bu yaklaşımımız cihazlar devreye alındıktan sonra da devam ediyor. Bu süreci sadece arızaları çözmek şeklinde değerlendirmiyoruz. Cihazlarımızı çalıştıkları sürece korumak ve gerektiğinde çalıştıkları sistemleri temizlemek için özel kimyasallarla temizleme ve koruma yapıyoruz. Tüm bu çözümlerin yer aldığı bakım ve ek garanti paketlerimiz var. Böylece son kullanıcıların karşılaşması muhtemel kötü sürprizlere karşı da önlemlerimizi almış oluyoruz. Bir yandan da terzi usulü bir yaklaşımla her müşterimizin ihtiyacına uygun çözümler sunmuş oluyoruz.

Tüm bu süreçlerinin eksiksiz ilerlemesi için 7/24 hizmet veren bir çağrı merkezimiz var. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına eksiksiz cevap  verebilmek için 365 gün 24 saat hizmet sunuyoruz.

ELCO tüm Avrupa’da kendi bünyesinde bulunan 800’den fazla servis mühendisiyle satış sonrası hizmetlerini sunuyor. Biz bu yapıyı biraz daha Türkiye şartlarına uyarladık. Müşterinin hemen yanı başında yer alacak profesyonel servis ağımıza merkezden özel ekiplerle destek vereceğiz.

Bu arada bu servis ağının eğitimi bizim için çok önemli. Eğitim bölümü için ciddi yatırımlar yaptık. Servislerimizin hem teorik hem de çalışan cihazlar üzerinde pratik eğitim alabilecekleri eğitim salonlarımızı yenileyip modern bir eğitim merkezi kuruyoruz. Kısa süre içerisinde bu çalışmalar tamamlanmış olacak.

“ELCO ürünleri bina yönetim sistemleri ile entegre çalışabiliyor. Bu konuyla ilgili de modüler bazı çözümler sunacağız. Bu yönde çalışmalarımız var”

 

Dijital ortamlarda servis hizmeti verebilmek için bazı çalışmalarımız var. Servis merkezimizden cihazlara bağlanıp müşterilerimize hizmet verebilmenin alt yapısı üzerinde çalışıyoruz. ELCO ürünleri bina yönetim sistemleri ile entegre çalışabiliyor. Bu konuyla ilgili de modüler bazı çözümler sunacağız. Bu yönde çalışmalarımız var. Sonuç itibariyle Elco ürünlerinin kalitesinin yanında kaliteli bir servis hizmeti vermeye odaklanmış bir marka. Premium bir servis hizmeti vermek için profesyonel ve dinamik bir ekiple projeler üretiyoruz.


İlginizi çekebilir...

ISIDEM Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu: "Hedefimiz Amerika Kıtasında Daha Etkin Olmak"

2017 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 50 büyüme yakalayan ISIDEM Yalıtım, 15'ten fazla yeni ülkeye giriş yaparak dağıtım kanallarını güçlendir...
3 Mayıs 2018 Perşembe / 10:05