E-Dergi Oku 

DEMİRDÖKÜM TİCARİ KLİMA (VRF) SEGMENTİNE İDDİALI GİRİŞ YAPTI

DEMİRDÖKÜM TİCARİ KLİMA (VRF) SEGMENTİNE İDDİALI GİRİŞ YAPTI

3 Ağustos 2017 | HABERLER
716 kez okundu

DemirDöküm, sektörden gelen talep üzerine VRF ürün gamını tüketicilerin beğenisine sundu. Büyük mekanlarda yüksek kapasite iklimlendirme ihtiyacına DVS5 ile yanıt veren DemirDöküm, kullanıcısına yüksek verimlilik, yüzde 20 enerji tasarrufu, minimum ses ve üst düzey konfor vadediyor.
 
2017’ye yüzde 43 büyüme ile başlayan şirket ev ve salon tipi klimadan sonra ticari klima segmentine (VRF) iddialı bir giriş yaptı. DemirDöküm DVS5 adıyla iklimlendirmede yüksek kapasite ihtiyacı olan ev, villa, rezidans, ofis, küçük işletme ve dükkân sahiplerinin beğenisine sunulan ürünün 12 farklı tipte, 67 farklı kapasitede iç ünite seçeneği bulunuyor.
 
Türkiye VRF ürün pazarının 200 milyon doların üzerinde olduğunu belirten DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, “Termosifon, kombi, şofben, panel ve klimalarımız ile Türkiye’nin yanı sıra 47 ülkede en geniş ürün gamını sunan DemirDöküm olarak, pazardan gelen talep üzerine farklı bir strateji ile VRF ürün gamımızı oluşturduk. Rakiplerimize kıyasla otel, hastane, havaalanı, alışveriş merkezleri yerine büyük konutlar, villalar, rezidans, küçük işletme, ofis ve dükkanlara odaklandık. En yeni teknolojiye sahip, yüksek enerji verimliliği sunan, sessiz, güçlü ve üst düzey iklimlendirme konforu sağlayan DVS5 ürün gamımızı tüketicilerimizin beğenisine sunduk” dedi.
 
“İklimlendirmede Sistem Çözümlerinde de İddialıyız”
Duvar ve oda tipi klimalara kıyasla daha fazla avantaj ve verimlilik sağlayan VRF sistemlerinin Fransa, Almanya, ABD ve Hindistan başta olmak üzere birçok ülkedeki satışların çift haneli arttığını belirten Ertuna, “İklimlendirme sektöründeki 63 yıllık tecrübemiz, Ar-Ge gücümüz ile sadece tekil ürünlerde değil, sistem çözümlerinde de iddialıyız. Tüketicilerimizin beğenisine geçmişte olduğu gibi, bugün de en geniş ürün gamı sunuyor; daha çevreci, minimum enerji tüketen ürünleri sektöre kazandırıyoruz. Türkiye’de ve yurt dışında DVS5 ürün gamımız ile kısa sürede önemli bir pazar payına ulaşacağımızı düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.
 
“Yıl Sonu Büyüme Hedefimiz Yüzde 20”
Dünyaya teknoloji ihraç eden DemirDöküm’ün entegre VRF ürün gamı ile tüketici isteklerine tam çözüm üretebildiklerine de değinen Ertem Ertuna sözlerini şöyle sürdürdü; “Yüksek teknolojili yenilikçi ürünlerimiz, geniş bayi ağımız, satış sonrası hizmetlerimiz ile her yıl çift haneli büyüyoruz. DVS5 gibi çevreci, minimum enerji tüketen, yenilikçi ürün gamımız ile hedefimiz 2017 sonunda yüzde 20 büyümek.”
 
Heat Pump, Mini, Kompakt, Heat Recovery sistemlerinden oluşan DemirDöküm DVS5’in 12 farklı tipte, 67 farklı kapasitede iç ünite seçeneği bulunuyor. -5 ile 52 derece dış ortam sıcaklığı arasında soğutma, -20 ile 24 derece dış ortam sıcaklığında ısıtma yapabilen DVS5, kullanıcısına yüksek verimlilik, düşük enerji tüketimi, minimum ses, üst düzey hava konforu vadediyor. Üst düzey teknolojisi ile yüzde 20 enerji tasarrufu sağlayan ürün, dokunmatik ekranlı merkezi kontrol ünitesiyle de fark yaratıyor. DemirDöküm DVS5 VRF ürün grubu, kompakt boyutlardaki estetik tasarımı ile bulunduğu ortamda bütünlükte sağlıyor.

 


İlginizi çekebilir...

Vaillant, Pandemi Döneminde "Evde konfor" Odağında Attığı Adımları "XCO'20"de Anlattı

Vaillant, 'Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi XCO'20'de, pandemi döneminde değişen müşteri deneyimi ve bu alanda atılan adımları anlattı...
21 Mayıs 2020

MTMD 'Pandemi Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Webinar'ı Gerçekleşti

Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği 20 Mayıs Çarşamba günü, saat 14.00-15.15 arasında 'Pandemi Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Yaklaşımları Webi...
21 Mayıs 2020

Alarko Carrier ACademi'den "Pandemi Hastaneleri Özelinde Enfeksiyon" Webinarı

Alarko Carrier ACademi Webinar'ları "Pandemi Hastaneleri Özelinde Enfeksiyon" konusuyla devam ediyor...
20 Mayıs 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.