E-DERGİ
Tesisat 266.Sayı

 


E-Dergi Oku 

ALDAĞ
NIBE TÜRKİYE

"FIDIC SÖZLEŞME ŞARTNAMELERİ SEMİNERİ" 1-2 ARALIK'TA İSTANBUL'DA


16 Ekim 2017 Pazartesi / 10:21 | GÜNCEL

Müşavir Mühendisler Uluslararası Federasyonu FIDIC’in Türkiye’deki tek temsilcisi olan TürkMMMB, yılda birkaç kez alt ve üst yapı yapım işleri FIDIC Sözleşme Şartnameleri ve uygulamaları hakkında ilgilileri bilgilendirmek amacıyla seminerler düzenliyor. 


Birlik tarafından organize edilen  “FIDIC Sözleşme Şartnameleri Semineri” 1-2 Aralık 2017 tarihlerinde, İstanbul’da gerçekleştirilecektir. İki tam gün sürecek olan seminerde, öncelikle inşaat sektöründe yoğunlukla kullanılan “Conditions of Contract for Construction/Yapım İşleri Sözleşme Şartnamesi” (Kırmızı Kitap-1999) ayrıntılı olarak incelenecek ve örnek çözümler sunulacaktır. Seminerde ilave olarak “Conditions of Contract for Plant and Design-Build/Tesisat ve Tasarla-Yap Tipi Sözleşme Şartnamesi” (Sarı Kitap-1999) ile, halen ülkemizde Dünya Bankası finansmanlı projelerde kullanılmakta olan “Conditions of Contract for Construction-MDB Harmonised Edition/Uluslararsı Finansmanla Yapılan Projelerde Kullanılacak Yapım İşleri Sözleşme Şartnamesi” (Pembe Kitap-2010) bilgileri yer alacaktır. 

Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği üye firmaları mensupları için özel katılım fiyatı uygulanacak olan Seminere katılmak isteyen ilgililerin Kayıt Formunu temin edip doldurarak banka ödeme dekontu ile birlikte, Birlik Merkezi’ne iletmeleri beklenmektedir. (İlgili Kişi: Yunus KOLSAL, Tel: 0312 440 89 70 /:4, Faks: 0312 440 89 72, E-posta: yunus.kolsal@tmmmb.org.tr).

Katılımcı sayısı 25 ile sınırlandırılmış olduğundan kesin kayıtlar, kayıt formu ve ödeme dekontu ile birlikte kabul edilebilecektir. Kontenjanın dolması durumunda kayıt kabul edilemeyeceğinden, ücreti yatırmadan önce Birliğ’e telefon ederek veya birliğin web sitesindeki duyuruları inceleyerek kayıtların kapanmamış olduğundan emin olunuz.